Czym jest SXO?

1 paź    Reklama on-line

W dzisiejszych czasach z Internetu korzysta już praktycznie każda grupa wiekowa. Niezależnie od płci oraz tego jakie mamy wykształcenie czy zainteresowania – spędzamy jakąś część naszego czasu w sieci internetowej. Korzystamy zarówno z mediów społecznościowych, jak i oglądamy filmy poprzez serwisy streamingowe takie jak Netflix czy Disney Plus. Oprócz samej sfery rozrywkowej, z Internetu korzystamy również w celach edukacyjnych. Ciężko byłoby nam sobie wyobrazić obecny system szkolnictwa bez stałego dostępu do Internetu. 

Internet wykorzystujemy również do zakupu produktów oraz odnalezienia odpowiedniej firmy, której usługi nas interesują. Najczęściej wykorzystujemy do tego najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie – wyszukiwarkę Google. Każdego dnia korzystają z niej miliony Polaków, w związku z czym jeżeli jesteś właścicielem firmy, to niezależnie od tego w jakiej branży działasz, powinieneś umożliwić potencjalnym Klientom odnalezienie Twojej firmy w sieci internetowej! Głównym celem pozycjonowania strony w wyszukiwarki Google jest oczywiście wyprzedzenie konkurencji. Niezależnie od tego jakie sprzedajemy produkty lub jakie oferujemy usługi – musimy liczyć się z mniejszą lub większą konkurencją. W sytuacji kiedy nie dbasz o pozycjonowanie swojej strony, potencjalni Klienci którzy wpisują frazy związane z Twoją branżą mogą nie odnaleźć Twojej oferty. Dzieje się tak ze względu na to, że podczas poszukiwań usługi bądź produktu najczęściej weryfikujemy jedynie kilka pierwszych wyników wyszukiwań. Tym samym usługa pozycjonowania pomoże Ci poprawić Twoją pozycje wśród wyszukiwań fraz związanych z Twoją branżą. Dzięki temu zyskasz większe przekierowanie na stronie, co może przekładać się na zwiększenie sprzedaży bądź ilości podpisanych umów 

Czym jest SXO?

SXO jest połączeniem działań marketingowych związanych z SEO, a więc z pozycjonowaniem, oraz UX, w kontekście doświadczeń użytkownika i konwersji na stronie internetowej. To kompleksowa usługa promocji witryny w internecie, dzięki której dbamy jednocześnie o widoczność naszej strony w sieci internetowej, jednocześnie nieustannie rozwijając sprzedaż. Z tego też powodu SXO (https://sempai.pl/oferta/pozycjonowanie-i-optymalizacja/sxo/)szczególnie polecany jest wśród branży e-coomerce, a więc właścicieli firm prowadzących sprzedaż produktów online. 

Zastanawiasz się czy rozwój biznesu e-commerce ma znaczenie? Oczywiście, że tak! Od momentu początku pandemii, szczególnie w okresu lockdownu – wiele osób miało okazje skorzystać po raz pierwszy z formy robienia zakupów online. Tym samym ten sektor rozwinął się do ogromnych rozmiarów, a wiele osób dostrzegło mnóstwo zalet względem tradycyjnej sprzedaży. Po pierwsze ogromny wpływ ma tutaj komfort i wygoda. Zakupy online możemy zrobić z dowolnego miejsca na ziemi, nawet leżąc na kanapie w salonie. Zamawiając kuriera możemy otrzymać naszą przesyłkę nawet następnego dnia, prosto pod nasze drzwi. Co więcej, konsumenci doceniają możliwość zakupu produktów w formie internetowej ze względu na oszczędność czasu, który traciliśmy na przykład pod kątem transportu do sklepów stacjonarnych.