Kampanie Google Ads: Sprawdź jak zrobić reklamę w Google!

11 sie    Reklama on-line

Tworzenie reklam dla kampanii Google Ads jest niezbędne, aby kierować odpowiedni ruch do witryny i pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Ale nie zawsze jest to łatwe. Google Ads to „bestia”, z mnóstwem różnych zmiennych i specyfikacji, których musisz przestrzegać. I właśnie dlatego jesteśmy tu, aby pomóc! Ten wpis na blogu poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu reklamy w Google. Od uzyskania konfiguracji i logowania, tworząc swoją pierwszą reklamę i dodając obrazy, ten przewodnik pozwoli Ci szybko zacząć działać, abyś mógł wrócić do skupiania się na rozwijaniu swojego biznesu.

Jak stworzyć reklamę w Google Ads

Jak widać, tworzenie kampanii Google Ads jest łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia. Nie jest to tylko kwestia wyboru szablonu i dodania swojego tekstu. Musisz pomyśleć o swoich odbiorców, swój produkt, i jak najlepiej go pozycjonować. Jeśli zastosujesz się do tych kroków, chociaż, będziesz na dobrej drodze do tworzenia wielkich reklam, które pomogą Ci spełnić swoje cele biznesowe.

Konto Google AdWords

Jeśli chcesz tworzyć kampanie Google Ads, musisz najpierw założyć konto Google Ads. Jest to konto, na którym będą się znajdować Twoje reklamy, a także pomoże Ci śledzić kampanię i zobaczyć, jak sobie radzi. Po utworzeniu konta, będziesz musiał połączyć je z kontem Google AdWords. Jest to kluczowe z kilku powodów: Po połączeniu kont, będziesz mógł tworzyć reklamy bezpośrednio z konta Google Ads. Będą one automatycznie połączone, więc można zobaczyć, jak będą wyglądać, gdy są one na żywo, co może zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku!

Krok 1: Określ cel reklamy i grupę odbiorców

Najpierw musisz określić cel reklamy i grupę odbiorców, do której próbujesz dotrzeć. Celem reklamy jest dać odbiorcom powód do kliknięcia na reklamę. Upewnij się, że reklama ma jasne CTA (call-to-action), aby ludzie wiedzieli, co zrobić, gdy zobaczą reklamę. To pomoże Ci zwiększyć współczynniki klikalności i CTR, co z kolei pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Po określeniu celu reklamy, można przejść do określenia odbiorców. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas definiowania publiczności: Kiedy już znasz grupę docelową i jej kontekst, możesz przejść do tworzenia reklamy.

Krok 2: Wymyśl główną wiadomość reklamy

Następnym krokiem jest wymyślenie głównego przesłania reklamy. To jest to, co ludzie zobaczą, gdy klikną w Twoją reklamę (a także gdy zobaczą ją na swoim feedzie, jeśli prowadzisz reklamę, która promuje Twoją stronę). Kiedy już określisz grupę odbiorców, możesz zastanowić się, czego ci ludzie będą chcieli się dowiedzieć o Twoim produkcie lub usłudze. Jaka jest główna rzecz, którą chcesz, aby ludzie wiedzieli o Twoim produkcie? Kiedy już określisz główny przekaz, możesz zacząć tworzyć swoją reklamę. Możesz to zrobić wybierając jeden z szablonów reklam, które udostępnia Google, lub tworząc reklamę od podstaw. To, który z nich wybierzesz, będzie zależało od rodzaju reklamy, którą chcesz stworzyć.

Krok 3: Wybierz platformę i format reklamy

Teraz, gdy masz już gotowy główny przekaz swojej reklamy, możesz wybrać platformę i format reklamy. Google Ads oferuje trzy rodzaje formatów reklam: Gdy już wiesz, jaki typ reklamy chcesz stworzyć, musisz zdecydować się na platformę. W Google Ads istnieją trzy główne platformy:

  • Search Network – Display Network – Shopping Network.

Innymi słowy, musisz zdecydować, gdzie chcesz, aby Twoja reklama pojawiła się: w sieci wyszukiwania Google, sieci wyświetlania (która obejmuje strony internetowe, aplikacje, YouTube i inne platformy medialne) lub sieci zakupów (w witrynach takich jak Amazon). Gdy już podejmiesz decyzję, musisz wybrać format reklamy dla tej platformy. Każdy format ma inne specyfikacje i wymagania, więc upewnij się, że wybierzesz ten, który najlepiej pasuje do Twojej reklamy i jest odpowiedni dla wybranej platformy.

Krok 4: Zdecyduj o kolorach, czcionkach i obrazach reklamy

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o kolorach, czcionkach i obrazach reklamy. Możesz użyć tych samych obrazów, których użyłeś na swojej stronie internetowej lub zdjęć produktów. Można również użyć innych obrazów i wizualizacji, tak długo, jak pozostają one prawdziwe dla swojej marki. Gdy masz już gotowe wizualizacje, możesz zacząć dodawać je do swojej reklamy. Upewnij się jednak, że obrazy są spójne z celami reklamy. Jeśli promujesz swoją stronę internetową i produkt, upewnij się, że obrazy są z nimi związane. Kiedy masz już wszystkie wizualizacje gotowe, nadszedł czas, aby wybrać czcionki i kolory. Podobnie jak w przypadku wizualizacji, upewnij się, że są one zgodne z celami reklamy. Czy promujesz swoją stronę internetową? Upewnij się, że tytuł reklamy jest łatwy do odczytania. Czy promujesz produkt? Niech zdjęcia i tytuł przyciągają wzrok, aby ludzie na nie patrzyli!

Krok 5: Nadaj reklamie ostateczny szlif

Na koniec nadaj swojej reklamie ostateczny szlif. To jest, gdy będziesz myśleć o następujących rzeczach i upewnij się, że wszystko jest na miejscu: Gdy wykonasz wszystkie powyższe czynności, Twoje ogłoszenie jest gotowe do publikacji!

Pamiętaj, że wszystkie te rzeczy są niezbędne do stworzenia wspaniałej reklamy, która będzie napędzać odpowiedni ruch do Twojej witryny. Jeśli podążasz za tym przewodnikiem, będziesz na dobrej drodze do tworzenia reklam, które pomogą Ci spełnić Twoje cele biznesowe.

Zakończenie

Tworzenie reklam dla kampanii Google Ads jest niezbędne, aby kierować odpowiedni ruch do witryny i pomóc Ci osiągnąć cele. Ale nie zawsze jest to łatwe. Tworzenie Google Ads to „bestia”, z wieloma różnymi zmiennymi i specyfikacjami, których musisz przestrzegać. Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale gdy już wiesz, co robić i masz odpowiednie narzędzia, staje się to o wiele łatwiejsze. Ten wpis na blogu poprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu reklam w Google.

Jeśli zastosujesz się do tych kroków, będziesz na dobrej drodze do tworzenia wspaniałych reklam, które pomogą Ci spełnić Twoje cele biznesowe. Więc na co czekasz? Zacznij tworzyć swoje reklamy teraz – kliknij!